ADSL Kullanışlı Programlar

DU Meter

Kotalı sisteme geçenlerin bir derdi var, acaba ne kadar upload ve download yaptım? Bu program sayesinde bu dert ortadan kalkıyor. İlk önce Programı BURAYA TIKLAYARAK indirebilirsiniz…Kurulumu anlatmama gerek yok sanırım Basit bir setup dosyası var.

Programımızı çalıştırdıktan sonra yukarıdaki gibi bir arayüzle karşılaşıyoruz. Size o anki Down ve up hızınızı hem sayısal olarak hemde grafiksel olarak gösteriyor.Ayrıca ikon kısmına programımızın ikonu aşağıdaki gibi yerleşiyor.

Şimdi yavaş yavaş özelliklerini tanıtmaya başlıyalım.

Yukarıda gösterdiğim gibi ikonumuza veya panelin üstüne sağ tıklarsanız, aşağıdaki gibi bir menü açılacak.

METER : Bu sekme panelin gösterilip gösterilmemesi için konulmuş.Eğer meter yazısının yanında tik varsa paneli zaten ekranınızın sağ alt köşesinde görebiliyosunuzdur.Tik işaretini kaldırdığınız zaman panelde ortadan kalkacaktır.MANUAL HİDE : İstediğiniz zaman bu seçeneği kullanarak, paneli gizleyebilirsiniz. F3 tuşu ile daha hızlı gizleme işlemi yapabilirsiniz.

OPTIONS :

General Sekmesi : Bu sekmede bi kaç öğeye kısaca değineceğim. Semi-transparent window seçeneğinde panelin transparanlığını ayarlıyosunuz, yüzde 20 lere indirip iyice transparanlaştırabilirsiniz veya yüzde 80 lerde iyice belirginleştirebilirsiniz. Display Units de saniyedeki veri değerini ayarlayabilirsiniz, isterseniz kilobyte isterseniz kilobit olarak değerleri görebilirsiniz. Network İnterface to Monitor all interfaces da kalsın.

Graph Options : Adı üstünde grafikler için ayarlar yapılan sekme.

Alerts and Reports : Aylık ve haftalık periyodları bu pencereden ayarlıyoruz. Periyod nedir? hangi gün ve ayın kaçında başlamasını istiorsanız burdan değiştiriyorsunuz. Trafic volume alert de ise sınır koyuyorsunuz. Bu sınırı geçtiğiniz zaman uyarılıyorsunuz. Sınırı aylık günlük haftalık periyodlar ile ayarlıyabiliyorsunuz. Notification bölümünde ise ayarlarını yaptığınız takdirde bildiriler alıyorsunuz.

TOTAL : Bu bölümde ise günlük aylık haftalık yaptığınız down ve up miktarları karşınıza çıkıyor.

Şu ana kadar bi buga rastlamadım.Eğer bi hata bulursanız buraya yazın.Ayrıca problemlerinizide burdan yanıtlayacağız.
turkforum.net sitesinden alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s