Futbolseverleri göreve çağırıyoruz !..

FIFA Başkanı Sepp Blatter’in tarafsızlığını kaybettiğini düşünen futbolseverleri göreve çağırıyoruz !..

Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda çok acı bir futbol gecesi yaşadık.. Elenmemizin ötesinde, tünel girişinde çıkan kavgalar, İsviçreliler’in ilk maçtan bu yana sergiledikleri tahrik amaçlı tavırlara ayak uydurmamız Türkiye’nin başına iş açacak..

Milli Takımımız, çok ağır bir ceza almanın eşiğinde..

Çünkü maalesef ki FIFA Başkanı olarak Dünya Futbolunun Patronluğunu yapan Sepp Blatter; makamına yakışmayacak bir tavır sergiledi.. Aşağıdaki kınama metninde bunun ayrıntılarını bulacaksınız..

Eğer ki siz de Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda düştüğümüz onca yanlışa rağmen; FIFA Başkanı’nın tarafsızlığıyla çelişen bu açıklamasını yanlış buluyorsanız, aşağıdaki kınama metnini Sepp Blatter’e e-mail yoluyla ulaştırabilirsiniz..

Çünkü gün, Türkiye’nin bu olaylar bahane edilerek hak etmediği kadar ağır bir cezaya çarptırılmasını engelleme günüdür..

Gün, Türk Milli Takımına sadece Devlet Adamlarımız ve Futbol Federasyonu nezninde değil; Türk halkı tarafından da sahip çıkıldığını gösterme günüdür..

Ama en önemlisi, bunu medeni ölçüler içerisinde, kimseye hakaret etmeden yapabilmektir.. Çünkü sinirimize yenik düşerek yollayacağımız metinlerin bize yararı olmayacağı gibi, aksine büyük zararı olacaktır..

Tüm bunlar ışığında Türkçe ve İngilizce olarak hazırladığımız metni, aşağıdaki e-mail adresiyle FIFA ve O’nun başkanı Sepp Blatter’e ulaştırabilirsiniz..

Ayrıca bu konu hakkındaki olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi haberimize yorum yaparak belirtebilirsiniz..
Hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanacaktır..

İşte kınama metni ve e-mail adresi:

media@fifa.org

Dear Sepp Blatter,

President of FIFA

 

As a Turkish football supporter, I watched your statement regarding Turkey-Swiss match by confusion and worry.

 

You know that bad influence has been made on Turkish National Team and Turkish nation during the first match which was played in Bern.

 

So many things has been made to provoke Turkish people, which has 70 million population. On the other hand, Swiss press and media degrade and despise the Turkish National Team for several days.

 

During your speech, while you were expressing the ugly things that happend in Turkey, you forgot to mention the ugly things that happend in Bern. And this is not fair nor justice.

 

Dear Blatter,

Without reading the reports and collecting the discipline committee you made your statement barely 24 hours after the game played in İstanbul, and this is not an appropriate act for the President of FIFA

 

Your actions may effect FIFA Discipline Committee members negativly more than expected, and Turkey might get punished more than deserved.

 

I invite you to act more judicious.

 

Respectfully

Sn. Sepp Blatter,

FIFA Başkanı

Bir Türk futbolseveri olarak, Türkiye-İsviçre maçı sonrası yaptığınız açıklamaları üzüntü ve şaşkınlıkla izledim.

Bern’de oynanan ilk maçta yaşananları, bunların Türk Milli Takımı ve Türk halkında yarattığı olumsuz etkiyi siz de biliyorsunuz. Tüm bunlar; 70 milyonluk bir ülkeyi açıkça tahrik etmeye yöneliktir. İsviçre basını da günler boyunca Türk Milli Takımı’nı aşağılamıştır.

Türkiye’de yaşanan çirkin olayları dile getirirken; bunların temelinde Bern’de yaşananların yattığını gündeme getirmemeniz adil bir davranış değildir.

Sn. Blatter,

Raporları okumadan, disiplin kurulları toplanmadan, maçın üzerinden daha 24 saat bile geçmeden çıkıp böyle konuşmanız FIFA Başkanı’na yakışmamıştır.

Bu tavrınızın; FIFA Disiplin Kurulu üyeleri üzerinde bırakacağı etkinin ve Türkiye’nin hak ettiğinden daha ağır bir ceza almasına neden olabileceğinin farkında değil misiniz?

Bundan dolayı sizi adaletli davranmaya davet ediyorum..

Saygılarımla..

Kaynak: Ajansspor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s