İşte Gezi eylemlerinin 1.5 yıl önce tezgahlandığının belgesi! #Ayaklan İstanbul!

occupy Istanbul 11/11/11 Taksim Gezi Parkı

Ayaklan İstanbul!

Wall Street işgali dünyada dalga dalga yayılırken İstanbul da ayaklanmaya katıldı. Ayaklan İstanbul Hareketi Taksim”de Gezi Parkı”nda toplandı. Çoğu birbirini tanımayan yaklaşık yüz kişi ortak paydalarını konuştu; işgali, eylemleri, sokakları tartıştı.

ayaklan_ist

Bugün 18. gününe giren Gezi olaylarının tam 1.5 yıl önce planlandığı ve hayata geçirilmek için alt yapısının oluşturulduğu ortaya çıktı. 2011 yılında yine Gezi Parkı’nda başlatılmak istenen isyan hareketinin başrolünde ise son eylemlerde etkin rol oynayan ve attığı twitlerle halkı kışkırtan Mehmet Ali Alabora var.

REV

AHMET MEMİŞ / ROTAHABER (ÖZEL) – Gezi Parkı’nda ağaçların kesilmesini önlemek için başlatıldığı ileri sürülen eylemlerin temelinin ilk olarak tam 1.5 yıl önce yine Gezi Parkı’nında atıldığı ortaya çıktı. Hem de daha eylemin ilk günü twitter hesabından “Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel…” şeklinde twit atarak insanları provoke eden Mehmet Ali Alabora tarafından.

Kendilerine “Occupy İstanbul (İşgal İstanbul) / Ayaklan İstanbul Hareketi” adını veren ve Mehmet Ali Alabora‘nın başı çektiği grup 2011 yılının Eylül ayında bugün olayların merkezi olan Gezi Parkı’nda bir araya gelerek, bugün yapılan eylemleri o günlerde başlatmak istedi. Ancak o günlerde ağaç gibi bir bahane bulamayan grubun eylemi destek görmeyince Occupy İstanbul (İşgal İstanbul) kalkışması amacına ulaşamadı.

YİNE İNTERNET ÜZERİNDEN HAREKETE GEÇİLDİ

Occupy İstanbul (İşgal İstanbul) Hareketi, yine internet üzerinden yaptığı çağrıda insanları Gezi Parkı’na çağırıyor ve orada başlatılacak direnişin uzun soluklu eylemlerin başlangıcı olacağına dikkat çekiliyordu. Grup o günlerde hayata geçirilmek istenen bu ayaklanmayı videoya da çekerek kayıt altına almış.

İŞTE O VİDEO KAYDI

http://www.youtube.com/watch?v=AJeKH7s8FU8

SOSYAL AĞ VE DİĞER LİNKLER

https://www.facebook.com/RevoltIstanbul

941779_553492781389099_1817926882_n 968853_553529424718768_834652638_n

 

AYAKLAN KRAVAT 3

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s