Unutma Türkiyem!

Meryem Gayberi

17 Haziran 2013, Pazartesi

Demokrasimize ve geleceğimize “ağaç” bahanesiye “darbe” yapmak isteyen, ulusalcı, solcu, antikapitalist, Kemalist, holdingci, bankacı, ‘devrimci’leri unutma Türkiyem!

28 Şubat günlerinin özlemini, sevinçlerini gizleyemeyen medya cengaverlerini unutma Türkiyem!

Halka sövemediği için onun seçtiği hükümete ve Başbakan’a küfreden, “objektif gazeteci” ayağına yatarak gönlünde yatan darbe iştahına gem vuramayan provokasyon makinesi “pabucumun devrimcisi gazetecileri” unutma Türkiyem!

Darbesever medyanın, vandalistleri dahi “okumuş”, “esprili”, “zeki”, “dahi” ilan ederek yaptığı Doğan görünümlü Şahin’likleri unutma Türkiyem!

***

“Eleştirme hakkımızı kullanıyoruz” diyerek gencecik çocukları kalkan yapanları unutma Türkiyem!

Ülkesine ve ülkesinin geleceğine kendi çıkarları için kast eden, faizden, haramdan, kamu malından nemalanmaya alışmış “işadamlarını” unutma Türkiyem!

“Gençler haklı ama” deyip bir kez olsun yakıp yıkanları, yağmalayanları sükunete davet etmeyen muhalefet liderlerini unutma Türkiyem!

Meclis’i tanımayıp sokak çetelerine destek veren, mezhep hassaiyetini kaşımaktan utanmayan, polise ana avrat küfreden milletvekillerini unutma Türkiyem!

***

Yıllarca Anadolu insanını aşağılayarak “Bunlar hurafe, bunlar bid’at” dedikleri Kandilleri, “devrimci çiçek çocuklara” şirin görünmek için kutlayan “Antikapitalist dindar” geçinenleri unutma!

Uluslar arası basının ve uluslar arası güç odaklarının buradaki yoldaşları gibi yıllarca içlerinde tuttukları Türkiye nefretini nasıl kustuklarını unutma Türkiyem!

***

Yıllardır kendilerini “demokrat” olarak insanlara yutturan, yaptıkları AK Parti tahlilleri ile insanları “tarafsız” olduklarına inandıran yazar çizer takımının kinini, nefretini, devrimci iştahlarının nasıl kabardığını, bir gecede darbecilere dönüştüklerini unutma Türkiyem!

***

Komşuyu komşuya kışkırtan “Hadi eller tencere tavaya” diyenleri unutma Türkiyem!

“Kürtler neden sokağa çıkmıyor Gezi’de yer almıyor?”, “Polis annelerin kucağından bebeklerini alıyor, katliama hazırlanıyor” diyen liberal, solcu, Kemalist geçinen gazeteci kılıklıları unutma Türkiyem!

Televizyonlardan izlediğiniz “komikçi” tiyatrocuların insanları ateşe çağırırken “oyun” oynamadığını, rol yapmadığını, gerçek yüzlerini sergilediğini unutma Türkiyem!

***

Niye unutma diyorum biliyor musun? Bizi hep hafızasız, unutkan, koyun sürüsü sandıkları için!

Unutmayacağız…

 

MERYEM GAYBERİ

Kaynak : http://www.aktuel.com.tr/Yazar/meryem-gayberi/2013/06/17/unutma-turkiyem

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s