Gökçek, Gezicilerin yeni eylem metodlarını açıkladı

Beyaz Tv’de Ferda Yıldırım’ın sunduğu “Basın Kulisi” programına canlı yayın konuğu olan Ankara Büyükşehir Belediye A Başkanı Melih Gökçek Gezi Parkı eylemcilerinin yeni eylem şekilleri hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gökçek, Gezicilerin yeni eylem metodlarını açıkladı
Melih Gökçek, Gene Sharp ‘ın şiddetsiz eylem teorilerinin Türkiye ‘de sonuçsuz kaldığını ifade ederken, bundan sonraki süreçte dış güçlerin Türkiye ‘nin huzurunu bozmak için daha farklı eylemler üzerinde durabileceğini söylerken, Gezi eylemcilerinin yeni eylem modellerini bir bir açıkladı.


UKRAYNA ‘DAKİ DEVRİMİN SİVİL LİDERİ İSTANBUL ‘DA

Ukrayna ‘da darbeyi gerçekleştiren bir numaralı sivil lider Dmytro Pothekin ‘in Türkiye ‘ye gelerek eylemcilere bu yeni metodlar hakkında bilgiler verdiğini öne süren Gökçek “Taskarov Türkiye karışıklığı meydana getirmek için ürettiği taktikleri Taksim ‘de Park Otel ‘de 40 kişilik bir gruba anlattı” dedi.

YENİ EYLEM MODELLERİNİ ANLATTI

Gökçek, Gezi eylemcilerinin “Duran Adam” eyleminden sonra “yatan adam” eylemini uygulayabileceklerini ifade ederken diğer eylem metotlarını ise şu sözlerle açıkladı:
Bir…Parkları işgal etmeye devam ederek polisi çileden çıkaracaklar. İki…Ayakta durma eylemlerine değişik şekilde devam edecekler. Üç…Yeni bir şey bu sefer yere yatma eylemleri başlatacaklar. Dördüncüsü… Cadde ortasında durup insanlar elbise değiştirecekler. Beşincisi… Üzerlerine “Katil Başbakan” “Katil iktidar” vb sloganlar yazıp sokak ortalarına oyuncaklar bırakacaklar. Bu oyuncakları da polis toplayacak. “Biz millete oyuncak dağıttık, oyuncağa bile tahammül edemiyor” diyecekler.

15 AĞUSTOS ‘TA ÖZEL BİR EYLEM YAPACAKLAR
15 Ağustos ‘ta özel bir eylem düzenleyecekler. İçeriğini bende bilmiyorum. Okulların açılması için hazırlıklar yapıyorlar. Üniversiteler açılır açılmaz olayları en üst seviyeye çıkaracaklar. Her tarafta karışıklık çıkarmaya çalışacaklar. Futbol maçlarında devamlı olarak eylem yapacaklar. Maçlarda pankart açacaklar, slogan atacaklar. Futbol maçlarını devamlı bir eylem haline getirecekler. Bunu önceden ilan ediyorum. Melih Gökçek söylemişti dersiniz.

İSTANBUL ‘DA “GEZİ TAKTİĞİ”
Bunlar Dmytro Pothekin metod olarak bu kişilere tavsiye edip, Türkiye ‘deki karışıklığı meydana getirmek için ürettiği taktikler. Taskarov dün Türkiye ‘ye geldi. Türkiye ‘ye geldikten sonra İstanbul ‘da yaptığı toplantıda bundan sonraki dirençler ve hangi taktikleri uygulayacaklar onu anlattı. Taskarov Ukrayna ‘da darbeyi gerçekleştiren bir numaralı sivil lider. Şu anda bu işi paralı ve profesyonel yapıyor.

BEYAZ GAZETE

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s