Yıl 2010 “KPSS birincisi, Tarım Bakanlığı’nda çalışmak istiyor”

Kamu kuruluşlarındaki A grubu kadrolar ile öğretmenlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan KPSS sınavında 100 tam puan alarak birinci olan FEM Akademi Dershaneleri öğrencisi Gamze Tembel Eser, Tarım Bakanlığı’nda çalışmak istediğini söyledi.
Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) 100 tam puan alarak birinci olan FEM Akademi Dershaneleri öğrencisi Gamze Tembel Eser, birinci olmasında dershanesinin ve öğretmenlerinin çok etkili olduğunu söyledi. FEM Dershaneleri Taksim Şubesi’nde açıklama yapan Eser, Gıda Mühendisi olduğunu ve bundan sonraki hedefinin Tarım Bakanlığı’nda çalışmak olduğunu ifade etti.

Kamu kuruluşlarındaki A grubu kadrolar ile öğretmenlik kadroları için lisans düzeyinde yapılan KPSS sınavında 100 tam puan alarak birinci olan FEM Akademi Dershaneleri öğrencisi Gamze Tembel Eser, Tarım Bakanlığı’nda çalışmak istediğini söyledi. FEM Dershaneleri Taksim Şubesi’nde açıklama yapan Eser, 2003 yılında Celal Bayar Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olduğunu ve 7 yıldır özel sektörde çalıştığını söyledi. Bu sene dördüncü kez KPSS’ye girdiğini belirten Eser, “Bu seneki KPSS’ye hazırlanmak için geçen sene Ağustos ayında FEM Dersanesi’ne kaydoldum. Dersanenin birinci yılı olmasına rağmen ÖSS’deki başarılarından dolayı çok başarılı olacağını düşündüğüm için kayıt yaptırdım. Eylül ayında dersler başladı, ben o zamana kadar zaten çalışıyordum. Ocak ayında işten ayrıldım. Ocak ayından beri dershaneye gidip geliyorum. Hocaların derslerine istediğim sınıfta girebiliyorum. Tekrar derslerine de giriyorum. Evde de yoğun bir şekilde çalıştım. Eşimin, annemin, babamın ve ailemin destekleriyle, moral motivasyonları çok oldu. Zaten çalışmaya başladığım zamandan beri eşim ‘senden derece bekliyorum’ diyerek yüksek bir şekilde motive etti.” dedi.

Başarısında hocalarının önemine değinen Eser şöyle konuştu: “Beni rahatlatan bir konu da şu oldu. Daha önce de dershanelere gitmiştim. Burada istediğim zaman gelip hocalarıma soru sorabiliyorum. Bire bir ofis programları var. Takıldığım konularda hocalarımdan randevu alıp gelip çalışıyorum. Özellikle sınavdan bir hafta önce toplu konuları tekrar yaptılar. O bende çok faydalı oldu. Bu şekilde bir çalışmam oldu.”

Bundan sonraki hedefiyle ilgili soruya ise Eser şöyle cevap verdi: “Ben Gıda Mühendisiyim. Tarım Bakanlığı’nda çalışmak istiyorum. Florya Labaratuvarında araştırma yapmak istiyorum.”

10-11 Temmuz tarihlerinde yapılan KPSS’ye toplam 1 milyon 370 bin 565 aday katılmıştı.

Haberin diğer linkleri;

http://www.zaman.com.tr/gundem_kpss-birincisi-tarim-bakanliginda-calismak-istiyor_1015195.html
http://m2.samanyoluhaber.com/KPSS-birincisi-Tarim-Bakanliginda-calismak-istiyor-haberi-442724.html

147079_kpss 1427242675146 CA65mmyWkAA9R8X CA65mtzWoAAUQAB kpss_6157 kpss-akit1 kpss-akit2

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s